My Favorite Movies
| rugeeb420420's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Mona Lisa Smile 2003, PG-13) |
|
| 2 |
Sleeping with the Enemy 1991, R) |
|
| 3 |
Behind Enemy Lines 2001, PG-13) |
|
| 4 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000, PG-13) |
|
| 5 |
Lake Placid 1999, R) |
|
| 6 |
Terminator 2: Judgment Day 1991, R) |
|
| 7 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 8 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 9 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 10 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 11 |
Ocean's Twelve 2004, PG-13) |
|
| 12 |
Ocean's Thirteen 2007, PG-13) |
|
| 13 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 14 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 15 |
The Godfather, Part III 1990, R) |
|
| 16 |
Blood Diamond 2006, R) |
|
| 17 |
Pearl Harbor 2001, PG-13) |
|
| 18 |
Days of Thunder 1990, PG-13) |
|
| 19 |
Top Gun 1986, PG) |
|
| 20 |
Poison Ivy 1992, R) |
|
| 21 |
I Know What You Did Last Summer 1997, R) |
|
| 22 |
The Ring 2002, PG-13) |






















