Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. ruby0087
  2. ruby

"my fvorite movie"

  ruby0087's Rating My Rating
1
A Walk to Remember 2002,  PG)
2
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
3
Superman Returns 2006,  PG-13)
4
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
5
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
6
Batman Returns 1992,  PG-13)
7
Golmaal Returns 2008,  Unrated)
8
Return to Sleepaway Camp 2008,  R)
9
Kang Chul-Jung: Gonggongui Jeog 1-1 (Public Enemy Returns) (Public Enemy 3) 2008,  Unrated)
10
Return to Gorée (Retour à Gorée) 2008,  Unrated)
11
The Gathering: Return of the Whale Dreamers ,  Unrated)
12
HDNet Fights: Fedor Returns: "Yarennoka" from Japan 2008,  Unrated)
13
Kurôn wa kokyô o mezasu (The Clone Returns Home) (The Clone Returns to the Homeland) 2008,  Unrated)
14
The Lost Skeleton Returns Again 2009,  Unrated)
15
Return to Hansala (Retorno a Hansala) 2008,  Unrated)
16
The Return 2006,  PG-13)
17
The Return of Jafar (Aladdin 2) 1994,  G)
18
The Little Mermaid II - Return to the Sea 2000,  G)
19
Halloween 4: The Return of Michael Myers 1988,  R)
20
Return to Oz 1985,  PG)
21
The Return of the Living Dead 1985,  R)
22
Return of the Dragon (The Way of the Dragon) 1973,  R)
23
Return to Me 2000,  PG)
24
The Return of the Pink Panther 1975,  G)
25
Universal Soldier - The Return 1999,  R)
26
Batman Beyond - Return of the Joker 2000,  PG-13)
27
Point of No Return (The Assassin) 1993,  R)
28
Return to Never Land 2002,  G)
29
Neko no Ongaeshi (The Cat Returns) 2002,  G)
30
The Return of Chandu (Chandu's Return) (The Return of Chandu the Magician) 2000,  Unrated)
31
Cocoon: The Return 1988,  PG)
32
Return of the Living Dead Part II 1988,  R)
33
Return to Halloweentown (Halloweentown IV) 2006,  Unrated)
34
Return to the Blue Lagoon 1991,  PG-13)
35
Seven Signs of Christ's Return, (7 Signs of Christ's Return) 2003,  Unrated)
36
Return to Snowy River 1988,  PG)
37
Batman - Return to the Batcave 2003,  Unrated)
38
Return to House on Haunted Hill 2007,  R)
39
The Return (Vozvrashcheniye) 2003,  Unrated)
40
Return from Witch Mountain 1978,  G)
41
Return of the Living Dead: Necropolis 2005,  R)
42
Return to Paradise 1998,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments