My Favorite Movies
| RubenBooth's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Blue Velvet 1986, R) |
|
| 2 |
Videodrome 1983, R) |
|
| 3 |
Tetsuo: The Ironman 1989, Unrated) |
|
| 4 |
Terror Firmer 1999, R) |
|
| 5 |
Annie Hall 1977, PG) |
|
| 6 |
Lat sau san taam (Hard-Boiled) 1992, R) |
|
| 7 |
Funny Games 1998, Unrated) |
|
| 8 |
It's a Wonderful Life 1946, G) |
|
| 9 |
Bad Boy Bubby 1993, Unrated) |
|
| 10 |
Oldboy 2004, R) |
|
| 11 |
C'est arrivé près de chez vous (Man Bites Dog) (It Happened in Your Neighborhood) 1991, NC-17) |
|
| 12 |
Chuck & Buck 2000, R) |












