Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  ruben606's Rating My Rating
1
300 2007,  R)
300
sweeeet visuals... great movie
*sigh*

I love it
2
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
great movie... great acting... great...
3
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
this movie keeps me amused/entertained...doesn't matter how many times I see it
4
The Incredibles 2004,  PG)
The Incredibles
Best animation movie ever ?
5
Rush Hour 1998,  PG-13)
6
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
7
V for Vendetta 2006,  R)
V for Vendetta
sweeeeet
8
Tombstone 1993,  R)
Tombstone
awesome mov
9
The Boondock Saints 2000,  R)
10
Love Actually 2003,  R)
11
The Rock 1996,  R)
The Rock
super! superb soundtrack... and Sean Connery rocks :p

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments