My Favorite Movies
| Ruanne's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Twilight 2008, PG-13) |
|
| 2 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 3 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007, PG-13) |
|
| 4 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 5 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 6 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 7 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 8 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 9 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 10 |
Big Fish 2004, PG-13) |
|
| 11 |
X-Men Origins - Wolverine 2009, PG-13) |
|
| 12 |
Hellboy 2004, PG-13) |
|
| 13 |
Transformers: Revenge of the Fallen 2009, PG-13) |
|
| 14 |
The Polar Express 2004, G) |
|
| 15 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |















