My Favorite Movies
| rsalvador's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 2 |
Go 1999, R) |
|
| 3 |
Stand by Me 1986, R) |
|
| 4 |
Menace II Society 1993, R) |
|
| 5 |
New Jack City 1991, R) |
|
| 6 |
A Clockwork Orange 1971, R) |
|
| 7 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 8 |
House of Flying Daggers (Shi mian mai fu) 2004, PG-13) |
|
| 9 |
Four Brothers 2005, R) |
|
| 10 |
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) 2003, PG-13) |
|
| 11 |
American Beauty 1999, R) |
|
| 12 |
Little Miss Sunshine 2006, R) |
|
| 13 |
Life as a House 2001, R) |
|
| 14 |
Kill Bill, Volume 2 2004, R) |
|
| 15 |
Crash 2005, R) |
|
| 16 |
Love Actually 2003, R) |
|
| 17 |
Trainspotting 1996, R) |
|
| 18 |
Garden State 2004, R) |
|
| 19 |
The Rules of Attraction 2002, R) |



















