My Favorite Movies


  rsadrmirzaei's Rating My Rating
1
The Shawshank Redemption 1994,  R)
2
The Godfather 1972,  R)
3
The Godfather, Part II 1974,  R)
4
GoodFellas 1990,  R)
5
Philadelphia 1993,  PG-13)
6
Spy Game 2001,  R)
7
Forrest Gump 1994,  PG-13)
8
Swingers 1996,  R)
9
A Few Good Men 1992,  R)
10
Trainspotting 1996,  R)
11
Road Trip 2000,  R)
12
Top Gun 1986,  PG)
13
Seven (Se7en) 1995,  R)
14
Zoolander 2001,  PG-13)
15
Man on Fire 2004,  R)
16
The Last Samurai 2003,  R)
17
Collateral 2004,  R)
18
Private Parts 1997,  R)
19
Rain Man 1988,  R)
20
Sleepers 1996,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments