My Favorite Movies
| rr6952's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Memoirs of a Geisha 2005, PG-13) |
|
| 2 |
The Polar Express 2004, G) |
|
| 3 |
Dances With Wolves 1990, PG-13) |
|
| 4 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 5 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 6 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 7 |
Cool Hand Luke 1967, PG) |
|
| 8 |
Dune 1984, PG-13) |
|
| 9 |
Final Fantasy VII - Advent Children 2005, PG-13) |
|
| 10 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 11 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 12 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 13 |
Heavy Metal 1981, R) |
|
| 14 |
The Great Race 1965, Unrated) |














