My Favorite Movies


  rprado5's Rating My Rating
1
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
2
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
3
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
4
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
5
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
6
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
7
The Godfather 1972,  R)
8
The Godfather, Part II 1974,  R)
9
The Godfather, Part III 1990,  R)
10
The Matrix 1999,  R)
11
The Matrix Revolutions 2003,  R)
12
The Matrix Reloaded 2003,  R)
13
Airbag 1997,  Unrated)
14
Dobermann (Doberman) ,  R)
15
Open Your Eyes (Abre los ojos) (Permanent Midnight) 1997,  R)
16
Sin City 2005,  R)
17
Fight Club 1999,  R)
18
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
19
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
20
Pulp Fiction 1994,  R)
21
Seven (Se7en) 1995,  R)
22
The Big Lebowski 1998,  R)
23
The Terminator 1984,  R)
24
The Silence of the Lambs 1991,  R)
25
The Usual Suspects 1995,  R)
26
V for Vendetta 2006,  R)
27
Koroshiya 1 (Ichi the Killer) 2001,  R)
28
Hadashi no Gen (Barefoot Gen) 1983,  Unrated)
29
An American Werewolf in London 1981,  R)
30
Rope 1948,  PG)
31
Bram Stoker's Dracula 1992,  R)
32
The Return of the Living Dead 1985,  R)
33
Pan's Labyrinth 2006,  R)
34
The Exorcist 1973,  R)
35
Psycho 1960,  R)
36
Rear Window 1954,  PG)
37
The Cell 2000,  R)
38
Dark City 1998,  R)
39
Lost Highway 1997,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments