Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  roxyolgui09's Rating My Rating
1
Howl's Moving Castle 2005,  PG)
Howl's Moving Castle
I liked the ending, but I would have liked more about what they did after it :(
2
The Italian Job 2003,  PG-13)
3
The Island 2005,  PG-13)
4
The Constant Gardener 2005,  R)
5
Holes 2003,  PG)
6
Taxi 2004,  PG-13)
7
Last Holiday 2006,  PG-13)
8
V for Vendetta 2006,  R)
V for Vendetta
LOVED IT! I recommend this to everyone.
9
Confessions of a Teenage Drama Queen 2004,  PG)
10
Transporter 2 2005,  PG-13)
11
The Transporter 2002,  PG-13)
12
National Treasure 2004,  PG)
13
I, Robot 2004,  PG-13)
14
Van Helsing 2004,  PG-13)
15
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
I ADORE this movie
16
Four Brothers 2005,  R)
Four Brothers
Amazing movie!! It's really awesome!
17
I Know What You Did Last Summer 1997,  R)
18
Ratatouille 2007,  G)
Ratatouille
One of the best animated films I've ever seen.

It was exciting from start to finish.
I recommend it to everyone

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments