My Favorite Movies
| roxylisa24's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Phantom of the Opera 2005, PG-13) |
|
| 2 |
Mona Lisa Smile 2003, PG-13) |
|
| 3 |
How to Lose a Guy in 10 Days 2003, PG-13) |
|
| 4 |
The Last Samurai 2003, R) |
|
| 5 |
Nobody Knows (Dare mo shiranai) 2004, PG-13) |
|
| 6 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 7 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 8 |
300 2007, R) |
|
| 9 |
Pocahontas 1996, G) |
|
| 10 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 11 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 12 |
National Treasure 2004, PG) |
|
| 13 |
Catch Me If You Can 2002, PG-13) |
|
| 14 |
Jet Li's Fearless (Huo Yuan Jia) (Legend of a Fighter) 2006, PG-13) |
|
| 15 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 16 |
The Village 2004, PG-13) |
|
| 17 |
Troy 2004, R) |
|
| 18 |
Aeon Flux 2005, PG-13) |
|
| 19 |
Spirited Away 2001, PG) |
|
| 20 |
Howl's Moving Castle 2005, PG) |
|
| 21 |
Whisper of the Heart (Mimi wo sumaseba) (If You Listen Closely) 1995, G) |
|
| 22 |
A.I. Artificial Intelligence 2001, PG-13) |
|
| 23 |
Waterworld 1995, PG-13) |























