Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Roxxxx's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
2
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
3
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
4
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
Darkess one of all, not as much action as the others, a bit predictable but still as all its glory. Harry Potter will always have magic, misterious creatures, great effects and unbelievable settings
5
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
6
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
7
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
8
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
9
Underworld 2003,  R)
10
Underworld: Evolution 2006,  R)
11
A Little Princess 1995,  G)
12
The Secret Garden 1993,  PG)
13
Casper 1995,  PG)
14
The Little Mermaid 1989,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments