Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  roseman27's Rating My Rating
1
In the Name of the Father 1993,  R)
In the Name of the Father
This very well could be my all time favourite movie!
2
The Last of the Mohicans 1992,  R)
3
Braveheart 1995,  R)
4
The Usual Suspects 1995,  R)
5
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
6
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
7
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
The whole triogy is amazing!
8
End of the Spear 2005,  PG-13)
9
Monty Python's Life of Brian 1979,  R)
10
The Butterfly Effect 2004,  R)
11
Fight Club 1999,  R)
12
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
13
V for Vendetta 2006,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments