My Favorite Movies
| Roselena's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Romeo and Juliet 1968, PG) |
|
| 2 |
Children of Men 2006, R) |
|
| 3 |
Un Mundo maravilloso (A Wonderful World) 2006, Unrated) |
|
| 4 |
This Night I'll Possess Your Corpse (Esta Noite Encarnarei no Teu Cadáver) (Tonight I Will Enter Your Corpse) 1966, Unrated) |
|
| 5 |
Night Train to Mundo Fine (Red Zone Cuba) 1969, Unrated) |
|
| 6 |
El Cortez 2005, R) |
|
| 7 |
El Vacilón: The Movie 2005, R) |
|
| 8 |
Lost Embrace (El Abrazo Partido) 2004, Unrated) |
|
| 9 |
El Buque Maldito (The Ghost Galleon)(Ship of Zombies)(Horror of the Zombies) 1974, R) |
|
| 10 |
El Favor 2004, Unrated) |
|
| 11 |
The Method (El Metodo) 2005, Unrated) |
|
| 12 |
El Clown , PG) |
|
| 13 |
El Mariachi 2001, R) |
|
| 14 |
El Seductor 1995, Unrated) |
|
| 15 |
Todo el poder (Gimme the Power) 1999, R) |
|
| 16 |
Serial Slayer 2003, R) |
|
| 17 |
Psychic 1991, R) |
|
| 18 |
Female Trouble 1975, NC-17) |
|
| 19 |
Silent Night, Bloody Night 1973, R) |
|
| 20 |
Dead of Night 1945, R) |
|
| 21 |
Mary of Scotland 1936, Unrated) |
|
| 22 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006, PG-13) |



















