My Favorite Movies


  rosebud821's Rating My Rating
1
Fools Rush In 1997,  PG-13)
Fools Rush In
must see movie:) one of my favorite.
2
Dazed and Confused 1993,  R)
Dazed and Confused
AWESOME!!!!!!!!
3
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
4
Almost Famous 2000,  R)
5
Rat Race 2001,  PG-13)
6
Super Troopers 2002,  R)
7
Thirteen Ghosts (13 Ghosts) 2001,  R)
8
Sixteen Candles 1984,  PG)
9
Pride and Prejudice 2005,  PG)
10
Con Air 1997,  R)
11
The Breakfast Club 1985,  R)
12
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
13
The Sandlot 1993,  PG)
14
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
15
The Family Stone 2005,  PG-13)
16
Saving Silverman (Evil Woman) 2001,  PG-13)
17
Walk the Line 2005,  PG-13)
18
Without A Paddle 2004,  PG-13)
19
Frailty 2002,  R)
20
EdTV 1999,  PG-13)
21
The Skeleton Key 2005,  PG-13)
22
Ghosts of Mars 2001,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments