My Favorite Movies


  1. rosana567
  2. rosana

Give list a short description

  rosana567's Rating My Rating
1
Donnie Darko 2001,  R)
2
Fear and Loathing in Las Vegas 1998,  R)
3
Cidade de Deus (City of God) 2002,  R)
4
Fight Club 1999,  R)
5
Garden State 2004,  R)
6
Brokeback Mountain 2005,  R)
7
The Godfather 1972,  R)
8
Hot Fuzz 2006,  R)
9
Tideland 2005,  R)
10
MirrorMask 2005,  PG)
11
Running With Scissors 2003,  R)
12
Secretary 2002,  R)
13
Spun 2002,  R)
14
A Clockwork Orange 1971,  R)
15
The Breakfast Club 1985,  R)
16
Elf 2003,  PG)
17
The Exorcist 1973,  R)
18
The Goonies 1985,  PG)
19
Snatch 2001,  R)
20
Waking Life 2001,  R)
21
The Last Dragon 1985,  PG-13)
22
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001,  R)
23
Reservoir Dogs 1992,  R)
24
Amores Perros 2000,  R)
25
Donnie Brasco 1997,  R)
26
Boiler Room 2000,  R)
27
Shaun of the Dead 2004,  R)
28
Coming to America 1988,  R)
29
Blow 2001,  R)
30
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy 2005,  PG)
31
Office Space 1999,  R)
32
Lord of War 2005,  R)
33
A Bronx Tale 1993,  R)
34
Half Baked 1998,  R)
35
Léon (The Professional) 1994,  R)
36
The Royal Tenenbaums 2002,  R)
37
Romeo + Juliet 1996,  PG-13)
38
A Scanner Darkly 2006,  R)
39
The Boondock Saints 2000,  R)
40
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments