My Favorite Movies
| roostermckoy's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
A Hard Day's Night 1964, G) |
|
| 2 |
Help! 1965, G) |
|
| 3 |
Magical Mystery Tour 1967, G) |
|
| 4 |
Yellow Submarine 2012, G) |
|
| 5 |
Let It Be 1970, G) |
|
| 6 |
My Cousin Vinny 1992, R) |
|
| 7 |
Grease 1978, PG) |
|
| 8 |
Grease 2 1982, PG) |
|
| 9 |
Sesame Street - Christmas Eve on Sesame Street 2002, Unrated) |
|
| 10 |
The Muppet Movie 1979, G) |
|
| 11 |
The Muppet Christmas Carol 1992, G) |
|
| 12 |
The Great Muppet Caper 1981, G) |
|
| 13 |
The Jetsons 1990, G) |
|
| 14 |
Twilight Zone: The Movie 1983, PG) |
|
| 15 |
Garfield - The Movie 2004, PG) |
|
| 16 |
The Spongebob Squarepants Movie 2004, PG) |
|
| 17 |
Scary Movie 2000, R) |
|
| 18 |
A Goofy Movie 1995, G) |
|
| 19 |
Cheech & Chong's Next Movie 1980, R) |
|
| 20 |
Scary Movie 2 2001, R) |
|
| 21 |
Rocky Balboa 2006, PG) |
|
| 22 |
Jesus Christ Superstar 1973, G) |






















