My Favorite Movies
| ronin213's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Butterfly Effect 2004, R) |
|
| 2 |
Anger Management 2003, PG-13) |
|
| 3 |
Blue Chips 1994, PG-13) |
|
| 4 |
K-PAX 2001, PG-13) |
|
| 5 |
Bicentennial Man 1999, PG) |
|
| 6 |
Patch Adams 1998, PG-13) |
|
| 7 |
Secret Window 2004, PG-13) |
|
| 8 |
A.I. Artificial Intelligence 2001, PG-13) |
|
| 9 |
The Sixth Sense 1999, PG-13) |
|
| 10 |
Collateral 2004, R) |
|
| 11 |
Cruel Intentions 1999, R) |
|
| 12 |
Hide and Seek 2005, R) |
|
| 13 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 14 |
The Terminal 2004, PG-13) |
|
| 15 |
Ronin 1998, R) |
|
| 16 |
The Girl Next Door 2004, R) |
|
| 17 |
Mindhunters 2005, R) |
|
| 18 |
The 13th Warrior 1999, R) |
|
| 19 |
Weekend at Bernie's 1989, PG-13) |
|
| 20 |
Tiempo de valientes 2005, Unrated) |
|
| 21 |
Unleashed (Danny the Dog) 2005, R) |
|
| 22 |
What About Bob? 1991, PG) |
|
| 23 |
Dances With Wolves 1990, PG-13) |
|
| 24 |
The Family Man 2000, PG-13) |
|
| 25 |
The Illusionist 2006, PG-13) |
|
| 26 |
The Prestige 2006, PG-13) |


























