My Favorite Movies
| ronden22's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Superman Returns 2006, PG-13) |
|
| 2 |
Invincible 2006, PG) |
|
| 3 |
Chicken Little 2005, G) |
|
| 4 |
Remember the Titans 2000, PG) |
|
| 5 |
The Terminal 2004, PG-13) |
|
| 6 |
Stomp the Yard 2007, PG-13) |
|
| 7 |
Friday Night Lights 2004, PG-13) |
|
| 8 |
Die Another Day 2002, PG-13) |
|
| 9 |
Hitch 2005, PG-13) |
|
| 10 |
Radio 2003, PG) |
|
| 11 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 12 |
Monty Python and the Holy Grail 1974, PG) |
|
| 13 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000, PG-13) |
|
| 14 |
Dodgeball - A True Underdog Story 2004, PG-13) |
|
| 15 |
Fantastic Four 2005, PG-13) |
|
| 16 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 17 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 18 |
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971, G) |


















