My Favorite Movies
| roncar6115's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Dreamgirls 2006, PG-13) |
|
| 2 |
South Central 1992, R) |
|
| 3 |
Face/Off 1997, R) |
|
| 4 |
Night of the Living Dead 1968, R) |
|
| 5 |
Of Mice and Men 1992, PG-13) |
|
| 6 |
2001 Maniacs 2004, R) |
|
| 7 |
Eddie Murphy Raw 1987, R) |
|
| 8 |
Amityville II: The Possession 1982, R) |
|
| 9 |
Ghoulies II 1987, PG-13) |
|
| 10 |
Ed Gein: The Butcher of Plainfield 2007, R) |
|
| 11 |
The Miracle Maker 2000, Unrated) |
|
| 12 |
The Rats 2002, R) |
|
| 13 |
Africa: The Serengeti 1994, Unrated) |
|
| 14 |
Capone 1975, R) |
|
| 15 |
Duel at Diablo 1966, Unrated) |
|
| 16 |
Dark Fields (Study Hell) 2006, R) |
|
| 17 |
Mo'Nique - I Coulda Been Your Cellmate! 2007, Unrated) |
|
| 18 |
Che! 1969, PG) |
|
| 19 |
The Amateur 1982, R) |
|
| 20 |
Madman 1982, R) |
|
| 21 |
Hoop Dreams 1994, PG-13) |
|
| 22 |
Boiling Point 1990, R) |





















