Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  ronancorrigan's Rating My Rating
1
Click 2006,  PG-13)
Click
What an amazing movie!! Adam Sandler is magic man!
2
Die Hard 1988,  R)
3
Blade 1998,  R)
4
Rocky 1976,  PG)
5
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
6
Bad Boys 1995,  R)
7
The Waterboy 1998,  PG-13)
8
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
9
Saving Private Ryan 1998,  R)
10
First Blood (Rambo: First Blood) 1982,  R)
11
Independence Day 1996,  PG-13)
12
Anger Management 2003,  PG-13)
13
Little Nicky 2000,  PG-13)
14
Rocky II 1979,  PG)
15
Mr. Deeds 2002,  PG-13)
16
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 1990,  R)
17
Rambo: First Blood Part II 1985,  R)
18
Sin City 2005,  R)
19
Blade: Trinity 2004,  R)
20
Bad Boys II 2003,  R)
21
Gladiator 2000,  R)
22
Die Hard 3: With a Vengeance 1995,  R)
23
Spider-Man 2002,  PG-13)
24
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
25
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
26
I, Robot 2004,  PG-13)
27
Men in Black 1997,  PG-13)
Men in Black
how good waas that wen it came out. omg, it was unreal
28
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999,  R)
29
Rocky IV 1985,  PG)
30
American Pie 1999,  R)
31
Billy Madison 1995,  PG-13)
32
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
33
Rocky III 1982,  PG)
34
Rocky V 1990,  PG-13)
35
Rocky Balboa 2006,  PG)
36
Rambo III 1988,  R)
37
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
38
American Pie 2 2001,  R)
39
National Treasure 2004,  PG)
40
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
41
Men in Black II 2002,  PG-13)
42
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
pure class movie!!!!!!!!!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments