My Favorite Movies
| romjmex's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Ronin 1998, R) |
|
| 2 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 3 |
Rocky 1976, PG) |
|
| 4 |
Rocky II 1979, PG) |
|
| 5 |
Rocky III 1982, PG) |
|
| 6 |
Rocky IV 1985, PG) |
|
| 7 |
Rocky V 1990, PG-13) |
|
| 8 |
Wanted 2008, R) |
|
| 9 |
Kung Fu Panda 2008, PG) |
|
| 10 |
Beowulf 2007, PG-13) |
|
| 11 |
The Fever 2004, Unrated) |
|
| 12 |
A Mighty Heart 2007, R) |
|
| 13 |
We Are the Future 2006, Unrated) |
|
| 14 |
The Good Shepherd 2006, R) |
|
| 15 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 16 |
Alexander 2004, R) |
|
| 17 |
Shark Tale 2004, PG) |
|
| 18 |
Sky Captain and the World of Tomorrow 2004, PG) |
|
| 19 |
Taking Lives 2004, R) |
|
| 20 |
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life 2003, PG-13) |
|
| 21 |
Beyond Borders 2003, R) |
|
| 22 |
Life or Something Like It 2002, PG-13) |
|
| 23 |
Original Sin 2001, R) |
|
| 24 |
Lara Croft - Tomb Raider 2001, PG-13) |
|
| 25 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000, PG-13) |
|
| 26 |
Girl, Interrupted 1999, R) |
|
| 27 |
The Bone Collector 1999, R) |
|
| 28 |
Pushing Tin 1999, R) |
|
| 29 |
Playing by Heart 1998, R) |
|
| 30 |
Gia 1998, R) |
|
| 31 |
Hell's Kitchen N.Y.C. 1998, R) |
|
| 32 |
Playing God 1997, R) |
|
| 33 |
True Women 1997, PG-13) |
|
| 34 |
Love Is All There Is 1996, R) |
|
| 35 |
Foxfire 1996, R) |
|
| 36 |
Mojave Moon 1996, R) |
|
| 37 |
Without Evidence 1996, Unrated) |
|
| 38 |
Without Evidence 1995, Unrated) |
|
| 39 |
Hackers 1995, PG-13) |
|
| 40 |
Cyborg 2 1993, R) |
|
| 41 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 42 |
The Italian Job 2003, PG-13) |
|
| 43 |
Fantastic Four 2005, PG-13) |
|
| 44 |
Inspiracion 2001, Unrated) |
|
| 45 |
Armageddon 1998, PG-13) |
|
| 46 |
Driven 2001, PG-13) |
|
| 47 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 48 |
American Pie 2 2001, R) |
|
| 49 |
American Pie 1999, R) |
|
| 50 |
A Cinderella Story 2004, PG) |
|
| 51 |
Pearl Harbor 2001, PG-13) |
|
| 52 |
The Ring Two 2005, PG-13) |
|
| 53 |
The Ring 2002, PG-13) |
|
| 54 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 55 |
Man of the House 2005, PG-13) |
|
| 56 |
Live Free or Die Hard 2007, PG-13) |
|
| 57 |
300 2007, R) |
|
| 58 |
Coyote Ugly 2000, PG-13) |
|
| 59 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 60 |
Liar Liar 1997, PG-13) |
|
| 61 |
Man on Fire 2004, R) |
|
| 62 |
Scream 1996, R) |
|
| 63 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006, PG-13) |
|
| 64 |
Enchanted 2007, PG) |
|
| 65 |
Charlie Wilson's War 2007, R) |
|
| 66 |
The Grudge 2 2006, PG-13) |
|
| 67 |
The Grudge 2004, PG-13) |
|
| 68 |
Scooby-Doo 2 - Monsters Unleashed 2004, PG) |
|
| 69 |
Scooby-Doo 2002, PG) |
|
| 70 |
Changeling 2008, R) |
|
| 71 |
How to Lose Friends & Alienate People 2008, R) |







































































