My Favorite Movies
| romchene24's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 2 |
American History X 1998, R) |
|
| 3 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 4 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 5 |
The Dinner Game (Le Dîner de cons) 1998, PG-13) |
|
| 6 |
Bowling for Columbine 2002, R) |
|
| 7 |
Brice de Nice 2005, Unrated) |
|
| 8 |
Charlie and the Chocolate Factory 2005, PG) |
|
| 9 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 10 |
Hot Shots! Part Deux 1993, PG-13) |
|
| 11 |
Love Me If You Dare (Jeux d'enfants) 2003, R) |
|
| 12 |
Les Trois frères (The Three Brothers) 1996, Unrated) |
|
| 13 |
Les Bronzés (French Fried Vacation) 1978, R) |
|
| 14 |
Taxi 1998, Unrated) |
|
| 15 |
Phone Booth 2003, R) |
|
| 16 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000, PG-13) |
|
| 17 |
Life Is Beautiful (La Vita è bella) 1997, PG-13) |

















