My Favorite Movies
My favourite films, in no particular order.
| RogueM's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
X-Men 2000, PG-13) |
|
| 2 |
X2: X-Men United 2003, PG-13) |
|
| 3 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 4 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 5 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 6 |
Sin City 2005, R) |
|
| 7 |
300 2007, R) |
|
| 8 |
Hot Fuzz 2006, R) |
|
| 9 |
Shaun of the Dead 2004, R) |
|
| 10 |
Green Street Hooligans 2005, R) |
|
| 11 |
The Rock 1996, R) |
|
| 12 |
Face/Off 1997, R) |
|
| 13 |
The Usual Suspects 1995, R) |
|
| 14 |
Little Miss Sunshine 2006, R) |
|
| 15 |
Juno 2007, PG-13) |
|
| 16 |
Die Hard 1988, R) |
|
| 17 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 18 |
The Prestige 2006, PG-13) |
|
| 19 |
The Fountain 2006, PG-13) |
|
| 20 |
28 Days Later 2002, R) |
|
| 21 |
30 Days of Night 2007, R) |
|
| 22 |
Scream 1996, R) |
|
| 23 |
Sleepers 1996, R) |
|
| 24 |
Office Space 1999, R) |
|
| 25 |
The Faculty 1998, R) |
|
| 26 |
Slither 2006, R) |


























