My Favorite Movies
Give list a short description
| rogerteabag's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Scarface 1983, R) |
|
| 2 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 3 |
Black Christmas 2006, R) |
|
| 4 |
Walk the Line 2005, PG-13) |
|
| 5 |
We Own the Night 2007, R) |
|
| 6 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 7 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 8 |
The Godfather, Part III 1990, R) |
|
| 9 |
American Pie 1999, R) |
|
| 10 |
American Pie 2 2001, R) |
|
| 11 |
American Pie Presents - Band Camp 2005, R) |
|
| 12 |
American Pie 5: The Naked Mile 2006, R) |
|
| 13 |
Sin City 2005, R) |
|
| 14 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 15 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 16 |
8 Mile 2002, R) |
|
| 17 |
Get Rich or Die Tryin' 2005, R) |

















