My Favorite Movies
| rodrigoalas's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Shining 1980, R) |
|
| 2 |
Platoon 1986, R) |
|
| 3 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 4 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 5 |
Raging Bull 1980, R) |
|
| 6 |
Terminator 2: Judgment Day 1991, R) |
|
| 7 |
Reservoir Dogs 1992, R) |
|
| 8 |
Dr. Strangelove Or How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb 1964, PG) |
|
| 9 |
Full Metal Jacket 1987, R) |
|
| 10 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 11 |
The Deer Hunter , R) |
|
| 12 |
Sin City 2005, R) |
|
| 13 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 14 |
Equilibrium 2002, R) |
|
| 15 |
Green Street Hooligans 2005, R) |
|
| 16 |
Die Hard 1988, R) |
















