My Favorite Movies
| rodhbk's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Rocky 1976, PG) |
|
| 2 |
Rambo (Rambo IV) 2008, R) |
|
| 3 |
Rocky Balboa 2006, PG) |
|
| 4 |
Rocky IV 1985, PG) |
|
| 5 |
Rocky II 1979, PG) |
|
| 6 |
Rocky III 1982, PG) |
|
| 7 |
Rocky V 1990, PG-13) |
|
| 8 |
Demolition Man 1993, R) |
|
| 9 |
First Blood (Rambo: First Blood) 1982, R) |
|
| 10 |
Daylight 1996, PG-13) |
|
| 11 |
Rambo: First Blood Part II 1985, R) |
|
| 12 |
Rambo III 1988, R) |
|
| 13 |
Tango & Cash 1989, R) |
|
| 14 |
Assassins 1995, R) |
|
| 15 |
Stop! or My Mom Will Shoot 1992, PG-13) |
|
| 16 |
Cop Land 1997, R) |
|
| 17 |
The Specialist 1994, R) |
|
| 18 |
Over the Top 1986, PG) |
|
| 19 |
Cobra 1986, R) |
|
| 20 |
Get Carter 2000, R) |
|
| 21 |
Victory 1981, PG) |
|
| 22 |
D-Tox (Eye See You) 2002, R) |
|
| 23 |
Nighthawks 1981, R) |
|
| 24 |
Terminator 3 - Rise of the Machines 2003, R) |
|
| 25 |
The Terminator 1984, R) |
|
| 26 |
Terminator 2: Judgment Day 1991, R) |
|
| 27 |
Batman & Robin 1997, PG-13) |
|
| 28 |
Kindergarten Cop 1990, PG-13) |
|
| 29 |
Predator 1987, R) |
|
| 30 |
True Lies 1994, R) |
|
| 31 |
Twins 1988, PG) |
|
| 32 |
Junior 1994, PG-13) |
|
| 33 |
Last Action Hero 1993, PG-13) |
|
| 34 |
Eraser 1996, R) |
|
| 35 |
Commando 1985, R) |
|
| 36 |
Conan the Barbarian 1982, R) |
|
| 37 |
The 6th Day 2000, PG-13) |
|
| 38 |
End of Days 1999, R) |
|
| 39 |
Collateral Damage 2002, R) |
|
| 40 |
Conan the Destroyer 1984, PG) |
|
| 41 |
Red Sonja 1985, PG-13) |
|
| 42 |
Raw Deal 1986, R) |
|
| 43 |
Pumping Iron 1976, PG) |
|
| 44 |
Scarface 1983, R) |
|
| 45 |
Insomnia 2002, R) |
|
| 46 |
Donnie Brasco 1997, R) |
|
| 47 |
Scent of a Woman 1992, R) |
|
| 48 |
Serpico 1973, R) |
|
| 49 |
Sea of Love 1989, R) |
|
| 50 |
...And Justice For All 1979, R) |
|
| 51 |
The Shepherd: Border Patrol 2008, R) |
|
| 52 |
Street Fighter 1994, PG-13) |
|
| 53 |
Bloodsport 1986, R) |
|
| 54 |
Double Team 1997, R) |
|
| 55 |
Universal Soldier 1992, R) |
|
| 56 |
Timecop 1994, R) |
|
| 57 |
Kickboxer 1989, R) |
|
| 58 |
Double Impact 1991, R) |
|
| 59 |
The Quest 1996, PG-13) |
|
| 60 |
Universal Soldier - The Return 1999, R) |
|
| 61 |
Sudden Death 1995, R) |
|
| 62 |
Legionnaire 1999, R) |
|
| 63 |
Replicant 2001, R) |
|
| 64 |
Maximum Risk 1996, R) |
|
| 65 |
In Hell 2003, R) |
|
| 66 |
No Retreat, No Surrender 1986, PG) |
|
| 67 |
Until Death 2007, R) |
|
| 68 |
Desert Heat (Inferno) 1998, R) |
|
| 69 |
The Hard Corps 2006, R) |
|
| 70 |
Second in Command 2006, R) |
|
| 71 |
Black Eagle 1988, R) |
|
| 72 |
Shootfighter: Fight to the Death 1993, R) |
|
| 73 |
Shootfighter 2 1995, R) |
|
| 74 |
Lionheart (Wrong Bet) (A.W.O.L.: Absent Without Leave) 1990, R) |
|
| 75 |
Cyborg 1989, R) |
|
| 76 |
Vixen! 1968, R) |
|
| 77 |
Showgirls 1995, NC-17) |
|
| 78 |
Lone Wolf McQuade 1983, PG) |










































































