My Favorite Movies
Give list a short description
| rodestin's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Hitch 2005, PG-13) |
|
| 2 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 3 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 4 |
The Matrix Revisited 2001, Unrated) |
|
| 5 |
The Matrix Reloaded 2003, R) |
|
| 6 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 7 |
Save the Last Dance 2 2006, PG-13) |
|
| 8 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 9 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 10 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 11 |
Rocky 1976, PG) |
|
| 12 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 13 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 14 |
Ace Ventura: Pet Detective 1994, PG-13) |
|
| 15 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 16 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 17 |
The Day After Tomorrow 2004, PG-13) |
|
| 18 |
Meet The Fockers 2004, PG-13) |
|
| 19 |
Wedding Crashers 2005, R) |
|
| 20 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 21 |
Live Free or Die Hard 2007, PG-13) |





















