My Favorite Movies


  rockinred35's Rating My Rating
1
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
Dirty Dancing
all time fav
2
Pretty Woman 1990,  R)
3
Shrek 2001,  PG)
4
Shrek 2 2004,  PG)
Shrek 2
loved it
5
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
6
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
7
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
8
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
9
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
10
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
brilliant flim
11
Finding Nemo 2003,  G)
12
The Matrix 1999,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments