Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  rockinmuhway's Rating My Rating
1
Eagle Eye 2008,  PG-13)
Eagle Eye
omg! soo awesome!!
2
Taken 2008,  PG-13)
Taken
Really good!
3
Disturbia 2007,  PG-13)
4
She's the Man 2006,  PG-13)
She's the Man
So funny
5
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
i cried in this movie
6
Van Helsing 2004,  PG-13)
7
Anger Management 2003,  PG-13)
8
Live Free or Die Hard 2007,  PG-13)
Live Free or Die Hard
one really great action movie
9
Bratz: The Movie 2007,  PG)
Bratz: The Movie
it was cute
10
Cellular 2004,  PG-13)
Cellular
shweet
11
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
12
The Illusionist 2006,  PG-13)
The Illusionist
i didn't expect it to be this good!!
13
Taxi 2004,  PG-13)
Taxi
just hilarious
14
The Hot Chick 2002,  PG-13)
15
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
16
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
17
Mamma Mia! 2008,  PG-13)
18
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
Very highschool
19
Cry Wolf 2005,  PG-13)
Cry Wolf
i love this movie
20
Grease 1978,  PG)
21
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
i want my own bumblebee!!!
22
Aquamarine 2006,  PG)
23
The Lion King 1994,  G)
24
Ice Age 2002,  PG)
25
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
Ice Age 2: The Meltdown
"im not a mammoth.. im a possum!" best bit! haha!
26
The Scorpion King 2002,  PG-13)
The Scorpion King
damn good and funny
27
Little Miss Sunshine 2006,  R)
Little Miss Sunshine
good movie, had to watch it for english
28
Sinbad - Legend of the Seven Seas 2003,  PG)
29
The Pink Panther 2006,  PG)
30
Love Wrecked 2005,  PG)
Love Wrecked
loved it
31
Pretty Persuasion 2005,  R)
32
Just Friends 2005,  PG-13)
33
Thumbelina 1994,  G)
34
X-Men Origins - Wolverine 2009,  PG-13)
X-Men Origins - Wolverine
good stuff
35
Fool's Gold 2008,  PG-13)
36
The Emperor's New Groove 2000,  G)
The Emperor's New Groove
my favourite cartoon
37
Casino Royale 2006,  PG-13)
38
What Happens in Vegas 2008,  PG-13)
39
Twilight 2008,  PG-13)
Twilight
Add a review (optional)...
40
Wedding Crashers 2005,  R)
Wedding Crashers
Add a review (optional)...
41
The Women 2008,  PG-13)
42
The Rundown (Welcome to the Jungle) 2003,  PG-13)
43
Paranormal Activity 2007,  R)
Paranormal Activity
It get's scarier throughout the movie.
44
17 Again 2009,  PG-13)
45
Greta 2008,  PG-13)
46
Ghost 1990,  PG-13)
47
G.I. Joe: Rise of Cobra 2009,  PG-13)
48
One True Love 2008,  Unrated)
49
And I Love You So 2009,  Unrated)
50
Clash of the Titans 2010,  PG-13)
51
Zombieland 2009,  R)
Zombieland
It's a pretty fun movie. Gross at some parts.. lol. It's not really scary, so that's good. for me anyway, lmao. *and those of you that aren't a bug fan of horror films. Overall it was a good and funny film. I liked itttttttt.
52
Shaun of the Dead 2004,  R)
Shaun of the Dead
Funnyyyyy
53
License to Wed 2007,  PG-13)
54
Dostana 2008,  R)
55
The Twilight Saga: New Moon 2009,  PG-13)
56
The Twilight Saga: Eclipse 2010,  PG-13)
57
The Karate Kid 2010,  PG)
58
Killers 2010,  PG-13)
59
Iron Man 2008,  PG-13)
60
Red 2010,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments