Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  robrr17's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
2
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
3
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
4
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
5
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
6
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
7
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
8
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
9
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back
Star Wars what can i say about it i love it George Lucas rules and thank you May the force be with you
10
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
11
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
All great Films but extended DVD Versions better
12
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
13
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
14
Star Trek: The Motion Picture 1979,  G)
15
Star Trek II - The Wrath of Khan 1982,  PG)
16
Star Trek III - The Search for Spock 1984,  PG)
17
Star Trek IV - The Voyage Home 1986,  PG)
18
Star Trek V - The Final Frontier 1989,  PG)
19
Star Trek VI - The Undiscovered Country 1991,  PG)
20
Star Trek Generations 1994,  PG)
21
Star Trek - First Contact 1996,  PG-13)
22
Star Trek - Insurrection 1998,  PG)
23
Star Trek - Nemesis 2002,  PG-13)
24
The Matrix 1999,  R)
25
The Matrix Reloaded 2003,  R)
26
The Matrix Revolutions 2003,  R)
27
Austin Powers: International Man of Mystery 1997,  PG-13)
28
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me 1999,  PG-13)
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me
Again all austin powers films get better
29
Austin Powers in Goldmember 2002,  PG-13)
Austin Powers in Goldmember
Austin Powers Films just get better each time
30
Mr. Nanny 1993,  PG)
31
Scream 1996,  R)
32
Scream 2 1997,  R)
33
Scream 3 2000,  R)
34
Rocky 1976,  PG)
35
Rocky II 1979,  PG)
36
Rocky III 1982,  PG)
37
Rocky IV 1985,  PG)
38
Rocky V 1990,  PG-13)
39
Rocky Balboa 2006,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments