My Favorite Movies
| robotoca's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Platoon 1986, R) |
|
| 2 |
The Curious Case of Benjamin Button 2008, PG-13) |
|
| 3 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 4 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 5 |
The Departed 2006, R) |
|
| 6 |
Natural Born Killers 1994, R) |
|
| 7 |
The Simpsons Movie 2007, PG-13) |
|
| 8 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 9 |
The Ring 2002, PG-13) |
|
| 10 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 11 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 12 |
The Devil Wears Prada 2006, PG-13) |
|
| 13 |
Full Metal Jacket 1987, R) |
|
| 14 |
The Aviator 2004, PG-13) |
|
| 15 |
Singin' in the Rain 1952, G) |
|
| 16 |
Lolita 1962, Unrated) |
















