My Favorite Movies


  roblesr's Rating My Rating
1
Scarface 1983,  R)
2
U2 - Rattle and Hum 1999,  PG-13)
3
Psycho 1960,  R)
4
Joe Strummer: The Future Is Unwritten 2006,  Unrated)
5
U2 3D 2007,  G)
6
A Clockwork Orange 1971,  R)
7
Sin City 2005,  R)
8
Fargo 1996,  R)
9
The Godfather 1972,  R)
10
GoodFellas 1990,  R)
11
Blade Runner 1982,  R)
12
This Is Spinal Tap 1984,  R)
13
Requiem for a Dream 2000,  R)
14
Inglourious Basterds 2009,  R)
15
Trainspotting 1996,  R)
16
Blue Velvet 1986,  R)
17
The Matrix 1999,  R)
18
Metropolis 1927,  PG-13)
19
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
20
The Party 1968,  PG)
21
Pulp Fiction 1994,  R)
22
Persepolis 2007,  PG-13)
23
Citizen Kane 1941,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments