My Favorite Movies


  Robin3point's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
1 van mijn favorieten
2
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
avontuur en entertament.
olso funny from Jack sparrow attidude
3
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
1 of my faverots
4
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
powerful
1 van mijn favorieten
5
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Two Towers
1 van mijn favorieter
6
The Longest Yard 2005,  PG-13)
The Longest Yard
it's all about the game
7
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
romance and komedie at the same time.
nice movie
8
Braveheart 1995,  R)
Braveheart
powerfull
9
Hostel 2006,  R)
Hostel
the best .
aanstaanjagend
10
Hostel: Part II 2007,  R)
Hostel: Part II
death comes for you
11
Man on Fire 2004,  R)
Man on Fire
1 van mijn favorieten
12
Cinderella Man 2005,  PG-13)
Cinderella Man
nice sory
13
War of the Worlds 2005,  PG-13)
War of the Worlds
machtig en ook een subtopper in alle zalen
14
Men of Honor 2000,  R)
Men of Honor
playing a good true story
15
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
X-Men: The Last Stand
super
16
We Were Soldiers 2002,  R)
We Were Soldiers
true war game
17
King Kong 2005,  PG-13)
King Kong
nice
18
The Polar Express 2004,  G)
The Polar Express
magic
19
Van Helsing 2004,  PG-13)
Van Helsing
the best
20
Deuce Bigalow: Male Gigolo 1999,  R)
Deuce Bigalow: Male Gigolo
cool
21
Deuce Bigalow: European Gigolo 2005,  R)
22
Soul Plane 2004,  R)
Soul Plane
shake that ass lady's on the plain
it's a party movie
23
Snakes on a Plane 2006,  R)
Snakes on a Plane
1 van mijn favorieten
24
American Pie 1999,  R)
American Pie
altijd lachen
25
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
American Pie Presents - Band Camp
leuk
26
American Pie 2 2001,  R)
American Pie 2
super cool
27
American Wedding 2003,  R)
American Wedding
haha 1 van mijn favoriete
28
Wedding Crashers 2005,  R)
Wedding Crashers
nice story and is romance
29
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
The Wedding Singer
the best video ever
30
House of Wax 2005,  R)
House of Wax
the best terrafaying movie
31
Big Momma's House 2000,  PG-13)
Big Momma's House
cool
32
Remember the Titans 2000,  PG)
Remember the Titans
one of my faverots
33
Child's Play 1988,  R)
Child's Play
chuky whants to play
34
Child's Play 2 1990,  R)
35
Child's Play 3 1991,  R)
Child's Play 3
chucky comes to get ya
36
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
powerful
37
Rush Hour 1998,  PG-13)
Rush Hour
cool
38
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
Rush Hour 2
1 van mijn favorite
39
Rush Hour 3 2007,  PG-13)
Rush Hour 3
funny
40
The Last Samurai 2003,  R)
The Last Samurai
my faverot
41
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning 2006,  R)
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning
the best
42
Final Destination 3 2006,  R)
Final Destination 3
waanzinnig cool
43
The Texas Chainsaw Massacre 2003,  R)
The Texas Chainsaw Massacre
1 van mijn favorieten
44
Jeepers Creepers 2001,  R)
Jeepers Creepers
the best
1 van mijn favorieten
45
Jeepers Creepers 2 2003,  R)
Jeepers Creepers 2
scary
46
The Transporter 2002,  PG-13)
47
Transporter 2 2005,  PG-13)
Transporter 2
the best action man untill now
48
Little Nicky 2000,  PG-13)
Little Nicky
haha the best
49
Perfect Stranger 2007,  R)
Perfect Stranger
ceep your mind focust on this movie
50
Robin Hood: Prince of Thieves 1991,  PG-13)
Robin Hood: Prince of Thieves
realy nice
51
Final Destination 2000,  R)
Final Destination
aanstaanjagend cool
52
The Matrix Revolutions 2003,  R)
The Matrix Revolutions
verry cool
53
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
Pearl Harbor
greath story
54
I Still Know What You Did Last Summer 1998,  R)
I Still Know What You Did Last Summer
moorded cool
55
Gothika 2003,  R)
Gothika
my faverot movie and faverot actrich
better than that is not gonna happen
56
Minority Report 2002,  PG-13)
Minority Report
de best action movie
57
The Patriot 2000,  R)
The Patriot
super
58
The Mummy 1999,  PG-13)
The Mummy
the best
59
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
super
60
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back
super
61
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
the sterkste trilogie in jaren
62
Scream 1996,  R)
Scream
finest trilogie
63
Black Hawk Down 2001,  R)
Black Hawk Down
lang draadig .
maar super cool
64
Meet the Parents 2000,  PG-13)
Meet the Parents
cool
65
Dumb and Dumber 1997,  PG-13)
Dumb and Dumber
haha funny
66
Saving Private Ryan 1998,  R)
Saving Private Ryan
cool
67
Mr. Deeds 2002,  PG-13)
Mr. Deeds
super
68
Notting Hill 1999,  PG-13)
Notting Hill
so much romance we oll need
69
XXX 2002,  PG-13)
XXX
cool
70
Shallow Hal 2001,  PG-13)
Shallow Hal
greath movie
71
The Girl Next Door 2004,  R)
The Girl Next Door
funny
72
Four Brothers 2005,  R)
Four Brothers
cool
73
Failure to Launch 2006,  PG-13)
Failure to Launch
yeah romance
74
Never Been Kissed 1999,  PG-13)
Never Been Kissed
nice
75
Liar Liar 1997,  PG-13)
Liar Liar
cool
76
The Guardian 2006,  PG-13)
The Guardian
nice story
77
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
zaalige film
78
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
cool
79
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
powerfull movie
80
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
Spider-Man 2
the coolst
81
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
nice to se it by christmas
82
8 Mile 2002,  R)
8 Mile
based on a true story how it start.
never give a up a dream
83
Along Came a Spider 2001,  R)
Along Came a Spider
acsitement
84
Spider-Man 2002,  PG-13)
Spider-Man
dacht dat het een flop zou zijn .
maar was verkeerd.
it's super
85
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
Spider-Man 3
more action
86
Anger Management 2003,  PG-13)
Anger Management
the best
87
A Time to Kill 1996,  R)
A Time to Kill
touching
88
Are We There Yet? 2003,  PG)
Are We There Yet?
haha this haha funny
89
Baby Boy 2001,  R)
Baby Boy
a lesten for yall
90
Bad Company 2002,  PG-13)
91
Bad Boys 1995,  R)
Bad Boys
cool
92
Bad Boys II 2003,  R)
Bad Boys II
greath action and funny as wel
93
Bloodsport 1986,  R)
94
Cyborg 1989,  R)
Cyborg
the best of Van Damme
95
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in The Hood 1996,  R)
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in The Hood
crazy movie
so cool
no doubt the best ghetto movie ever
96
Boyz n the Hood 1991,  R)
Boyz n the Hood
good ghetto movie
97
Boat Trip 2003,  R)
98
Road Trip 2000,  R)
Road Trip
greath
99
Blade 1998,  R)
Blade
cool
100
Blade II 2002,  R)
Blade II
beter dan de 1 cool
101
Bones 2001,  R)
Bones
bones gonna get you
102
Blade: Trinity 2004,  R)
Blade: Trinity
cool
103
Bringing Down The House 2003,  PG-13)
Bringing Down The House
slam
104
Big Momma's House 2 2006,  PG-13)
Big Momma's House 2
cool.
maar 1ste vond ik nog iets beter
105
Cast Away 2000,  PG-13)
Cast Away
nice story
106
Dark Water 2005,  PG-13)
107
Deep Blue Sea 1999,  R)
Deep Blue Sea
spannend
108
End of Days 1999,  R)
End of Days
the best from him
109
Fun With Dick and Jane 2005,  PG-13)
Fun With Dick and Jane
maga
110
Kate & Leopold 2001,  PG-13)
111
Unleashed (Danny the Dog) 2005,  R)
Unleashed (Danny the Dog)
jet li is the best
112
Exit Wounds 2001,  R)
113
The Simpsons Movie 2007,  PG-13)
The Simpsons Movie
super
114
Saving Silverman (Evil Woman) 2001,  PG-13)
115
See No Evil 2006,  R)
See No Evil
the best
116
The Fighting Temptations 2003,  PG-13)
The Fighting Temptations
listen to her
117
Face/Off 1997,  R)
Face/Off
cool
118
Knock Off 1998,  R)
119
Set It Off 1996,  R)
Set It Off
best action ghetto movie
120
Forrest Gump 1994,  PG-13)
Forrest Gump
1van de favorieten
121
The Grudge 2004,  PG-13)
The Grudge
bangelijk goed
122
The Grudge 2 2006,  PG-13)
123
Children of the Corn II: The Final Sacrifice 1992,  R)
124
Final Destination 2 2003,  R)
Final Destination 2
1van mijn favoriten
125
Frailty 2002,  R)
Frailty
scary story
126
The General's Daughter 1999,  R)
127
My Boss's Daughter 2003,  PG-13)
My Boss's Daughter
cool comedy
128
Children of the Corn 3 - Urban Harvest 1994,  R)
Children of the Corn 3 - Urban Harvest
the best horror ever
129
Children of the Corn 666: Isaac's Return 1999,  R)
130
Children of the Corn 5 - Fields of Terror 1998,  R)
Children of the Corn 5 - Fields of Terror
the masters of horror
131
Children of the Corn 4 - The Gathering 2001,  R)
132
How the Grinch Stole Christmas 2000,  PG)
How the Grinch Stole Christmas
funny by christmas
133
Guess Who 2005,  PG-13)
Guess Who
funny
134
Dragonfly 2002,  PG-13)
Dragonfly
se is believing
135
Hide and Seek 2005,  R)
Hide and Seek
seeking to a unevisible person
136
I Know What You Did Last Summer 1997,  R)
I Know What You Did Last Summer
spannend
137
I'll Always Know What You Did Last Summer 2006,  R)
I'll Always Know What You Did Last Summer
cool antertament
138
I, Robot 2004,  PG-13)
I, Robot
the blast
139
Jerry Maguire 1996,  R)
Jerry Maguire
nice playing this true story
140
Born on the Fourth of July 1989,  R)
Born on the Fourth of July
good story
141
Poseidon 2006,  PG-13)
142
The Missing 2003,  R)
143
Mindhunters 2005,  R)
Mindhunters
believe your own death
144
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
Meet The Fockers
haha this movie make so much fun
145
Running Scared 2005,  R)
Running Scared
cool end exsitment .
to watch the peace of the puzzel
146
Soul Food 1997,  R)
Soul Food
nice family
147
Say It Isn't So 2001,  R)
Say It Isn't So
crazy komedie
148
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
the best
149
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
the best sience fiction .
powerfull endings
150
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi
the best
151
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
152
Star Wars: Revelations 2005,  PG)
Star Wars: Revelations
the best
153
Training Day 2001,  R)
154
The Terminal 2004,  PG-13)
The Terminal
greath to think about
155
Shanghai Noon 2000,  PG-13)
Shanghai Noon
1 van mijn favoriete
156
16 Blocks 2006,  PG-13)
157
Taking Lives 2004,  R)
Taking Lives
super
158
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
The Mummy Returns
powerfull
159
There's Something About Mary 1998,  R)
There's Something About Mary
super funny
160
Stuck On You 2003,  PG-13)
161
2001 Maniacs 2004,  R)
2001 Maniacs
crazy asessins
162
13 Ghosts 1960,  Unrated)
163
Assault on Precinct 13 2005,  R)
Assault on Precinct 13
good
164
The Unsaid 2001,  R)
The Unsaid
good puzzel work
165
You Got Served 2004,  PG-13)
You Got Served
you can learn from the cool moves
166
What Lies Beneath 2000,  PG-13)
What Lies Beneath
spannend
167
Déjà Vu 2006,  PG-13)
Déjà Vu
cool antertament
168
My Baby's Daddy 2003,  PG-13)
169
Friday After Next 2002,  R)
170
Billy Madison 1995,  PG-13)
Billy Madison
he is greath
171
Nothing to Lose 1997,  R)
Nothing to Lose
this thing has his on mind
172
Norbit 2007,  PG-13)
Norbit
it was great
173
Gridiron Gang 2006,  PG-13)
Gridiron Gang
great
tell us about reality
174
Reign Over Me 2007,  R)
Reign Over Me
nice story
175
Hotel Rwanda 2004,  PG-13)
Hotel Rwanda
help those pepole for got's name
176
I Am Sam 2001,  PG-13)
I Am Sam
taching movie
177
D-Tox (Eye See You) 2002,  R)
178
Crying Freeman 1995,  Unrated)
Crying Freeman
cool
179
Swordfish 2001,  R)
Swordfish
she was hot on that movie
180
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
Ace Ventura: Pet Detective
hahaha
he is crazy .
a real good movie
181
Dreamgirls 2006,  PG-13)
Dreamgirls
verry nice
greath stars
182
Honey 2003,  PG-13)
Honey
cool
183
The Bodyguard 1992,  R)
The Bodyguard
so nice
184
Cradle 2 the Grave 2003,  R)
Cradle 2 the Grave
greath moves
185
You, Me and Dupree 2006,  PG-13)
You, Me and Dupree
tof
186
Coach Carter 2005,  PG-13)
Coach Carter
nice play story
187
The Long Weekend 2004,  R)
188
How High 2001,  R)
How High
how you can dig this
189
Double Dragon 1994,  PG-13)
190
Nomad: The Warrior 2006,  R)
191
The Matrix Reloaded 2003,  R)
The Matrix Reloaded
greath special effects
192
Judge Dredd 1995,  R)
Judge Dredd
greath
193
American Gangster 2007,  R)
American Gangster
i like it
194
The Flintstones 1994,  PG)
195
Boys on the Side 1995,  R)
196
U-571 2000,  PG-13)
U-571
beware of enemy lines
197
Reign of Fire 2002,  PG-13)
Reign of Fire
be on flames at the movies from the dragon
198
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
How to Lose a Guy in 10 Days
love to se it
199
Two For the Money 2005,  R)
Two For the Money
win that money game
200
Lethal Weapon 4 1998,  R)
Lethal Weapon 4
the best of the 4
201
Things to Do in Denver When You're Dead 1995,  R)
Things to Do in Denver When You're Dead
foolish murder and the result is payback
202
War (Rogue Assassin) 2007,  R)
203
Black Snake Moan 2007,  R)
Black Snake Moan
i like to se
204
The Last Boy Scout 1991,  R)
205
Striking Distance 1993,  R)
206
Perfume: The Story of a Murderer 2006,  R)
Perfume: The Story of a Murderer
a killers instinct
207
The Benchwarmers 2006,  PG-13)
The Benchwarmers
funny
208
Waist Deep 2006,  R)
Waist Deep
don't play this game
209
Dodgeball - A True Underdog Story 2004,  PG-13)
Dodgeball - A True Underdog Story
super
210
Double Take 2001,  PG-13)
Double Take
haha a notcase
211
R. Kelly - Trapped in the Closet: Chapters 1-12 2005,  R)
R. Kelly - Trapped in the Closet: Chapters 1-12
greath
212
Bad Santa 2003,  R)
Bad Santa
it was funny with that elf
213
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
The Pursuit of Happyness
inspyering
214
Mercury Rising 1998,  R)
215
The Deep End of the Ocean 1999,  PG-13)
The Deep End of the Ocean
touching
216
Jennifer 8 (Jennifer Eight) 1992,  R)
217
National Lampoon's Loaded Weapon 1 1993,  PG-13)
National Lampoon's Loaded Weapon 1
maybe an old movie
but it still crazy
218
The Simpsons' Christmas Message 2004,  Unrated)
The Simpsons' Christmas Message
i'm a big fan
219
Simpsons: The Movie ,  Unrated)
Simpsons: The Movie
5 star of antertament
big fan
220
Above the Law 1988,  R)
221
Mr. 3000 2004,  PG-13)
222
Any Given Sunday 1999,  R)
223
Frequency 2000,  PG-13)
224
High Crimes 2002,  PG-13)
High Crimes
mistery puzzel
225
Hard to Kill 1990,  R)
226
D2: The Mighty Ducks 1994,  PG)
D2: The Mighty Ducks
nice
227
Judgment Night 1993,  R)
228
Gladiator 1992,  R)
229
White Squall 1996,  PG-13)
230
Arlington Road 1999,  R)
231
Get Rich or Die Tryin' 2005,  R)
Get Rich or Die Tryin'
true gangster life
232
Scream 2 1997,  R)
Scream 2
1 van mijn favorieten
233
Eight Legged Freaks 2002,  PG-13)
Eight Legged Freaks
freaky spiders
234
The Green Mile 1999,  R)
The Green Mile
greath story
imagene that miracles can happen
235
The One 2001,  PG-13)
The One
incretibal moves
236
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
it's more comedie than actien
but it was fine
237
Next 2007,  PG-13)
Next
i
238
Are We Done Yet? 2007,  PG)
Are We Done Yet?
funny
239
Black Sheep 2006,  R)
240
Murder by Numbers 2002,  R)
Murder by Numbers
between puzzels is the best
241
The Royal Tenenbaums 2002,  R)
242
Stir of Echoes 1999,  R)
Stir of Echoes
cool movie
243
Kingdom Come 2001,  PG)
Kingdom Come
ghetto blaster
244
Fred Claus 2007,  PG)
Fred Claus
nice
245
Cursed 2004,  PG-13)
Cursed
cool
246
The Mighty Ducks 1992,  PG)
247
Idle Hands 1999,  R)
248
Now and Then 1995,  PG-13)
249
Daddy Day Camp 2007,  PG)
250
Mr. Woodcock 2007,  PG-13)
Mr. Woodcock
funnymovie
251
The Client 1994,  PG-13)
The Client
against the time
252
The Mothman Prophecies 2001,  PG-13)
253
Red Corner 1997,  R)
Red Corner
the truth will be save you
254
Until Death 2007,  R)
255
Eddie 1996,  PG-13)
Eddie
cool
256
Bogus 1996,  PG)
257
Enemy of the State 1998,  R)
Enemy of the State
greath action
258
New Jersey Drive 1995,  R)
New Jersey Drive
wwhere tha gansta's ad
259
Jurassic Park 1993,  PG-13)
Jurassic Park
cool
260
In the Land of Women 2006,  PG-13)
261
I.Q. 1994,  PG)
I.Q.
like her so much
262
Pleasantville 1998,  PG-13)
263
Pinocchio's Revenge 1996,  R)
264
Grease 1978,  PG)
Grease
nice
265
The Punisher 2004,  R)
The Punisher
Mega cool
266
Rambo (Rambo IV) 2008,  R)
Rambo (Rambo IV)
short but alot of action
267
Demolition Man 1993,  R)
268
Disappearing Acts 2000,  R)
Disappearing Acts
this a nice movie
true love suves everything in good and bad times
269
I Am Legend 2007,  PG-13)
270
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor 2008,  PG-13)
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor
fantastic movie
271
House of Sand and Fog 2003,  R)
272
You Don't Mess with the Zohan 2008,  PG-13)
You Don't Mess with the Zohan
funny
273
Enemy at the Gates 2001,  R)
Enemy at the Gates
the best
274
Open Range 2003,  R)
Open Range
great western movie
275
Undisputed II: Last Man Standing 2006,  R)
Undisputed II: Last Man Standing
great moves
276
Family Plan 1997,  PG)
277
Wrongfully Accused 1998,  PG-13)
Wrongfully Accused
cool
278
I Think I Love My Wife 2007,  R)
I Think I Love My Wife
nice
279
Mighty Joe Young 1998,  PG)
280
Bulworth 1998,  R)
281
Stomp the Yard 2007,  PG-13)
282
The King of the Kickboxers (Karate Tiger 4) (No Retreat, No Surrender 4) 1991,  R)
283
Freedom Writers 2007,  PG-13)
Freedom Writers
a lot of talent
284
30 Days of Night 2007,  R)
30 Days of Night
terrefaying movie
285
The Forbidden Kingdom 2008,  PG-13)
286
The Hobbit: An Unexpected Journey 2012,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments