Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  robertpcook's Rating My Rating
1
Fire Birds 1990,  PG-13)
2
Highlander 1986,  R)
3
Highlander II: The Quickening (Highlander 2) 1991,  R)
4
Highlander III: The Sorcerer (Highlander: The Final Dimension) 1993,  R)
5
Highlander - Endgame 2000,  R)
6
Highlander: The Source 2006,  R)
7
Highlander: The Search for Vengeance 2007,  Unrated)
8
The James Bond Story 1999,  Unrated)
9
Medicine Man 1992,  PG-13)
10
Dr. No 1962,  PG)
11
From Russia With Love 1963,  PG)
12
You Only Live Twice 1967,  PG)
13
Diamonds Are Forever 1971,  PG)
14
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
15
The League of Extraordinary Gentlemen 2003,  PG-13)
16
Thunderball 1965,  PG)
17
Finding Forrester 2000,  PG-13)
18
Dragonheart 1986,  PG-13)
19
Entrapment 1999,  PG-13)
20
The Avengers 1998,  PG-13)
21
Goldfinger 1964,  PG)
22
Darby O'Gill and the Little People 1959,  G)
23
The Rock 1996,  R)
24
Lonesome Dove 2002,  Unrated)
25
Field of Dreams 1989,  PG)
26
Robotech: The Shadow Chronicles 2006,  PG)
27
The Fugitive 1993,  PG-13)
28
Space Cowboys 2000,  PG-13)
29
Under Siege 1992,  R)
30
The Client 1994,  PG-13)
31
Batman Forever 1995,  PG-13)
32
U.S. Marshals 1998,  R)
33
Natural Born Killers 1994,  R)
34
Rolling Thunder 1977,  R)
35
Man of the House 2005,  PG-13)
36
Men in Black 1997,  PG-13)
37
JFK 1992,  R)
38
Men in Black II 2002,  PG-13)
39
Double Jeopardy 1999,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments