My Favorite Movies


  robbdogg1983's Rating My Rating
1
Saving Private Ryan 1998,  R)
2
Enemy at the Gates 2001,  R)
3
Freddy vs. Jason 2003,  R)
4
Jason X 2001,  R)
5
Jason Goes to Hell - The Final Friday 1993,  R)
6
Friday the 13th 1980,  R)
7
Friday the 13th Part 3 1982,  R)
8
Friday the 13th - The Final Chapter 1984,  R)
9
Friday the 13th, Part V - A New Beginning 1985,  R)
10
Friday the 13th Part 2 1981,  R)
11
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives 1986,  R)
12
Friday the 13th Part VII - The New Blood 1988,  R)
13
Friday the 13th Part VIII - Jason Takes Manhattan 1989,  R)
14
Friday the 13th - From Crystal Lake to Manhattan 2004,  R)
15
Friday 1995,  R)
16
Next Friday 2000,  R)
17
Flags of Our Fathers 2006,  R)
18
Halloween 2007,  R)
19
How High 2001,  R)
20
Rambo (Rambo IV) 2008,  R)
21
Hot Shots! Part Deux 1993,  PG-13)
22
The Green Berets 1968,  G)
23
The White Buffalo (Hunt to Kill) 1977,  PG)
24
Carnosaur 2 1995,  R)
25
Carnosaur 1993,  R)
26
Carnosaur 3: Primal Species 1996,  R)
27
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor 2008,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments