My Favorite Movies


  Robalek's Rating My Rating
1
Shrek 2001,  PG)
2
Pretty Woman 1990,  R)
3
Love Actually 2003,  R)
4
The Green Mile 1999,  R)
5
Back to the Future 1985,  PG)
6
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
7
Forrest Gump 1994,  PG-13)
8
Finding Nemo 2003,  G)
9
Braveheart 1995,  R)
10
Mulan 1998,  G)
11
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
12
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
13
The Pianist 2002,  R)
14
The Jacket 2005,  R)
15
V for Vendetta 2006,  R)
16
Beauty and the Beast 1991,  G)
17
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001,  R)
18
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
19
Pride and Prejudice 2005,  PG)
20
Shrek 2 2004,  PG)
21
The Matrix 1999,  R)
22
Kuch Kuch Hota Hai 1998,  Unrated)
23
Requiem for a Dream 2000,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments