Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  rmjsimmons's Rating My Rating
1
The Transporter 2002,  PG-13)
The Transporter
Great action
2
Tiger Claws III 1991,  R)
Tiger Claws III
Great film
3
Enter the Dragon 1973,  R)
Enter the Dragon
The greatest ever
4
Tang shan da xiong (Fists of Fury) (The Big Boss) 1971,  R)
Tang shan da xiong (Fists of Fury) (The Big Boss)
one of the greatest ever
5
Naked Killer (Chik loh go yeung) 1994,  R)
Naked Killer (Chik loh go yeung)
Great film
6
Sin City 2005,  R)
7
Police Story (Ging chaat goo si) (Police Force) 1985,  PG-13)
Police Story (Ging chaat goo si) (Police Force)
Great film
8
Sworn to Justice 1995,  R)
Sworn to Justice
Good film lots of action
9
Game of Death 1978,  R)
Game of Death
Great movie
10
Return of the Dragon (The Way of the Dragon) 1973,  R)
Return of the Dragon (The Way of the Dragon)
Great movie

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments