My Favorite Movies
| rk012077's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999, PG) |
|
| 2 |
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002, PG) |
|
| 3 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 4 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 5 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 6 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 7 |
Halloween 1978, R) |
|
| 8 |
Halloween II 1981, R) |
|
| 9 |
Halloween 4: The Return of Michael Myers 1988, R) |
|
| 10 |
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers 1989, R) |
|
| 11 |
Halloween - The Curse of Michael Myers (Halloween 6) 1995, R) |
|
| 12 |
Halloween H2O 1998, R) |
|
| 13 |
Halloween - Resurrection 2002, R) |
|
| 14 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 15 |
Little Nicky 2000, PG-13) |
|
| 16 |
Bulletproof 1996, R) |
|
| 17 |
Happy Gilmore 1996, PG-13) |
|
| 18 |
Airheads 1994, PG-13) |
|
| 19 |
The Wedding Singer 1998, PG-13) |
|
| 20 |
Big Daddy 1999, PG-13) |
|
| 21 |
Billy Madison 1995, PG-13) |
|
| 22 |
Mr. Deeds 2002, PG-13) |






















