Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  rivsgal2709's Rating My Rating
1
The Notebook 2004,  PG-13)
2
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
3
The Departed 2006,  R)
4
Grease 1978,  PG)
5
Batman Begins 2005,  PG-13)
6
Gladiator 2000,  R)
7
Stand by Me 1986,  R)
8
The Fly 1986,  R)
9
The Whole Wide World 1996,  PG)
10
The Breakfast Club 1985,  R)
11
St. Elmo's Fire 1985,  PG-13)
12
The Outsiders 1983,  PG)
13
Almost Famous 2000,  R)
14
Waking the Dead 1999,  R)
15
The Thing Called Love 1993,  PG-13)
16
Dogfight 1991,  R)
17
The Goonies 1985,  PG)
18
Adventures in Babysitting 1987,  PG-13)
19
Labyrinth 1986,  PG)
20
No Country for Old Men 2007,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments