Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  ritocabada's Rating My Rating
1
The Evil Dead 1981,  R)
2
Evil Dead 2 1987,  R)
3
Army of Darkness 1993,  R)
4
Fight Club 1999,  R)
5
Domino 2005,  R)
6
Billy Madison 1995,  PG-13)
7
Pulp Fiction 1994,  R)
8
Snatch 2001,  R)
9
CB4 - The Movie 1993,  R)
10
Office Space 1999,  R)
11
Space Jam 1996,  PG)
12
The Lost Skeleton of Cadavra 2004,  PG)
13
Rude Boy 1980,  R)
14
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981,  PG)
15
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984,  PG)
16
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
17
The Matrix 1999,  R)
18
The Matrix Reloaded 2003,  R)
19
The Matrix Revolutions 2003,  R)
20
Friday 1995,  R)
21
Next Friday 2000,  R)
22
Friday After Next 2002,  R)
23
The Negotiator 1998,  R)
24
The Others 2001,  PG-13)
25
Silent Hill 2006,  R)
26
The Salton Sea 2002,  R)
27
Titus 1999,  R)
28
American Hardcore 2006,  PG)
29
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
30
Madeline 1998,  PG)
31
History of the World -- Part I 1981,  R)
32
Clue 1985,  PG)
33
Romeo + Juliet 1996,  PG-13)
34
Falling Down 1993,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments