My Favorite Movies
| rita333's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 2 |
Pride and Prejudice 2005, PG) |
|
| 3 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 4 |
Meet Joe Black 1998, PG-13) |
|
| 5 |
Troy 2004, R) |
|
| 6 |
The Man in the Iron Mask 1998, PG-13) |
|
| 7 |
Chocolat 2000, PG-13) |
|
| 8 |
Elizabeth 1998, R) |
|
| 9 |
The Sixth Sense 1999, PG-13) |
|
| 10 |
The Ring 2002, PG-13) |
|
| 11 |
Practical Magic 1998, PG-13) |
|
| 12 |
Alexander the Great - Myth and Reality 2005, Unrated) |
|
| 13 |
Femme Fatale 2002, R) |
|
| 14 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 15 |
300 2007, R) |
|
| 16 |
A Clockwork Orange 1971, R) |
|
| 17 |
Vertigo 1958, PG) |
|
| 18 |
Life Is Beautiful (La Vita è bella) 1997, PG-13) |


















