My Favorite Movies
| risu99's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Dirty Dancing - Havana Nights 2004, PG-13) |
|
| 2 |
Amores Perros 2000, R) |
|
| 3 |
Y Tu Mamá También 2001, R) |
|
| 4 |
Grease 1978, PG) |
|
| 5 |
Mannequin 2: On the Move 1991, PG) |
|
| 6 |
Home Alone 1990, PG) |
|
| 7 |
Home Alone 2: Lost in New York 1992, PG) |
|
| 8 |
Sister Act 1992, PG) |
|
| 9 |
Sister Act 2: Back in the Habit 1993, PG) |
|
| 10 |
The Motorcycle Diaries (Diarios de Motocicleta) 2003, R) |
|
| 11 |
That Thing You Do! 1996, PG) |
|
| 12 |
The Sound of Music 1965, G) |
|
| 13 |
Bad Education (La Mala educación) 2004, NC-17) |
|
| 14 |
The Terminal 2004, PG-13) |
|
| 15 |
Criminal 2004, R) |















