Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  risthomas85's Rating My Rating
1
Thelma & Louise 1991,  R)
2
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
3
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
4
You've Got Mail 1998,  PG)
5
Pretty Woman 1990,  R)
6
Speed 1994,  R)
7
Dead Poets Society 1989,  PG)
8
The Deep End of the Ocean 1999,  PG-13)
9
Pride and Prejudice ,  Unrated)
10
Troy 2004,  R)
11
Finding Neverland 2004,  PG)
12
Erin Brockovich 2000,  R)
13
The Motorcycle Diaries (Diarios de Motocicleta) 2003,  R)
14
The Departed 2006,  R)
15
Blood Diamond 2006,  R)
16
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
17
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
18
Ocean's Thirteen 2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments