My Favorite Movies
| ripsi's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 2 |
Big Fish 2004, PG-13) |
|
| 3 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 4 |
Shakespeare in Love 1998, R) |
|
| 5 |
Jadesoturi (Jade Warrior) 2006, PG-13) |
|
| 6 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 7 |
Spirited Away 2001, PG) |
|
| 8 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 9 |
Grease 1978, PG) |
|
| 10 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 11 |
Moulin Rouge 1952, Unrated) |
|
| 12 |
Billy Elliot 2001, R) |
|
| 13 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |













