My Favorite Movies


  riotgirlhr's Rating My Rating
1
Blood Diamond 2006,  R)
Blood Diamond
An amazing movie
2
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
A true story of love that defies all odds and boundries your heart skips a beat with anticipation
3
Wrong Turn 2003,  R)
Wrong Turn
Some of the creepiest things happen in the back woods of small towns, This has to be one of the greates films ever made.
4
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
10 Things I Hate About You
What all can I say other then this movie was filmed in Seattle which is cool cause I have been to almost all the sites that where used in the movie.
5
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
6
The Grudge 2 2006,  PG-13)
The Grudge 2
The first movie in a long time to actually give me I little shiver
7
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
8
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
9
Scary Movie 2 2001,  R)
10
Scary Movie 2000,  R)
11
The Rocky Horror Picture Show 1975,  R)
The Rocky Horror Picture Show
this is a great movie and it's a whole lot of fun dressing up and seeing it in the theater

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments