My Favorite Movies
| rinoa2530's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Final Fantasy VII - Advent Children 2005, PG-13) |
|
| 2 |
Saw 2004, R) |
|
| 3 |
Saw II 2005, R) |
|
| 4 |
Gothika 2003, R) |
|
| 5 |
Final Destination 2000, R) |
|
| 6 |
My Cousin Vinny 1992, R) |
|
| 7 |
Final Fantasy - The Spirits Within 2001, PG-13) |
|
| 8 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 9 |
Final Fantasy X-2 2003, Unrated) |
|
| 10 |
Rear Window 1954, PG) |
|
| 11 |
Strangers on a Train 1951, PG) |
|
| 12 |
Throw Momma from the Train 1987, PG-13) |
|
| 13 |
The Others 2001, PG-13) |
|
| 14 |
House on Haunted Hill 1999, R) |













