Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  RileyJJ's Rating My Rating
1
Jackass - The Movie 2002,  R)
2
The Ringer 2005,  PG-13)
3
The Waterboy 1998,  PG-13)
The Waterboy
This movie is great!
4
Road Trip 2000,  R)
5
Dickie Roberts - Former Child Star 2003,  PG-13)
Dickie Roberts - Former Child Star
One question? why does he wear those gloves? For real?
6
Billy Madison 1995,  PG-13)
Billy Madison
It would be sweet if he was in my class
7
The Girl Next Door 2004,  R)
8
Forrest Gump 1994,  PG-13)
Forrest Gump
I love you Jennay
9
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
Happy Gilmore
Great Movie
10
The Hot Chick 2002,  PG-13)
The Hot Chick
i love the drummer. lol
11
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
12
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
13
The Cable Guy 1996,  PG-13)
14
Black Knight 2001,  PG-13)
15
King Kong 2005,  PG-13)
16
American Pie 1999,  R)
17
American Pie 2 2001,  R)
18
American Wedding 2003,  R)
19
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
20
School of Rock 2003,  PG-13)
21
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
22
Jeepers Creepers 2001,  R)
23
Jeepers Creepers 2 2003,  R)
24
An American Haunting 2006,  PG-13)
25
Scary Movie 2000,  R)
26
Scary Movie 2 2001,  R)
27
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
28
Scream 1996,  R)
29
Scream 2 1997,  R)
30
Scream 3 2000,  R)
31
The Grudge 2004,  PG-13)
32
Doom 2005,  R)
33
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
Ace Ventura: Pet Detective
I've seen it over and over and it never gets old.
34
Ace Ventura - When Nature Calls 1995,  PG-13)
35
Bubble Boy 2001,  PG-13)
Bubble Boy
It would suck to be in a bubble all your life, but it would be awsome!
36
Liar Liar 1997,  PG-13)
Liar Liar
You can't miss this movie!
37
Tommy Boy 1995,  PG-13)
Tommy Boy
R.I.P. Chris Farley
38
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
The Wedding Singer
hilarious
39
Click 2006,  PG-13)
Click
This movie was awsome, it was funny and sad at the same time.
40
Mr. Deeds 2002,  PG-13)
Mr. Deeds
I just inherited 80 billion dollars from my dead uncle i didnt know i had. lol
41
Little Nicky 2000,  PG-13)
Little Nicky
The devil is my father
42
Big Daddy 1999,  PG-13)
Big Daddy
Hey! do you want the kid to write your name on the wall?
43
The Longest Yard 2005,  PG-13)
The Longest Yard
youre a big mc ahole- lots of laughs

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments