My Favorite Movies
| rickinduluth1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Frisco Kid 1979, PG) |
|
| 2 |
They Might Be Giants 1971, G) |
|
| 3 |
Blade Runner 1982, R) |
|
| 4 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 5 |
The Great Scout & Cathouse Thursday (Wildcat) 1976, PG) |
|
| 6 |
Mary Christmas 2002, G) |
|
| 7 |
H.G. Wells' First Men in the Moon 1964, Unrated) |
|
| 8 |
Mysterious Island 1961, PG) |
|
| 9 |
Jason and the Argonauts 1963, G) |
|
| 10 |
Scrooged 1988, PG-13) |
|
| 11 |
Near Dark 1987, R) |
|
| 12 |
Howard the Duck 1986, PG) |
|
| 13 |
Roadie 1980, PG) |













