My Favorite Movies
| richh's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Scarface 1983, R) |
|
| 2 |
Apocalypse Now 1979, R) |
|
| 3 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 4 |
American History X 1998, R) |
|
| 5 |
Aliens 1986, R) |
|
| 6 |
The Shining 1980, R) |
|
| 7 |
Stand by Me 1986, R) |
|
| 8 |
Enemy at the Gates 2001, R) |
|
| 9 |
Predator 1987, R) |
|
| 10 |
The Lost Boys 1987, R) |
|
| 11 |
Rounders 1998, R) |
|
| 12 |
Labyrinth 1986, PG) |
|
| 13 |
The Usual Suspects 1995, R) |













